Salon Venus

Piękna ciąża

Ciąża jest wyjątkowym okresem dla kobiety i jej organizmu. rośnie brzuszek, ale też powiększają się piersi, pojawiają się przebarwienia i pogarsza się cera, uwidaczniają się popękane naczynka, wychodzą żylaki. Do zmian, które się pojawią, możesz się odpowiednio przygotować, a gdy się pojawią, też możesz dać sobie z nimi radę. Poniżej opisujemy  najczęstsze problemy, z którymi borykają się przyszłe mamy.

Pielęgnacja cery, przebarwienia skórne

Na skutek działania hormonów ciążowych dość często u przyszłych mam pojawiają się:
- trądzik : zwiększony poziom estrogenów powoduje pobudzenie aktywności gruczołów łojowych, które wydzielają duże ilości sebum, a to w konsekwencji skutkuje zmianami trądzikowymi;
-przebarwienia skórne: pojawiają się na twarzy, brzuchu, ale także na rękach, ramionach, tułowiu. Częściej uwidaczniają się u tych pań, które już mają znamiona, piegi i pieprzyki. Ciemna pionowa linia na brzuchu, tzw. linea negra (kresa czarna) wkrótce po ciąży zblednie, a potem stanie się niewidzialna, dlatego nie musisz się nią przejmować. Warto natomiast chronić twarz: codziennie (także w zimie i w pochmurne dni) stosuj kremy z filtrem (min. 15 SPF), w słoneczne dni unikaj bezpośredniego słońca, noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz lub czapką z daszkiem. Istnieją również specjalne kremy przeciw przebarwieniom, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Proponujemy zabiegi i kremy z serii Organic Series. Więcej informacji znajdziesz w dziale "zabiegi na twarz".

Kłopoty z biustem

Przyszłe mamy często narzekają na obrzmiały, powiększony biust, błękitną sieć żyłek widoczną na piersiach, rozstępy. Zadbaj o dobrej jakości stanik ciążowy, który nie będzie cię uciskał ani deformował piersi. Poza tym dbaj o prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry biustu: używaj oliwki, kremu lub balsamu.. Przy okazji nakładania kosmetyku masuj delikatnie piersi kolistym ruchem, to także dobra gimnastyka dla biustu. Uważaj jednak z masażem w III trymestrze: podrażnienie brodawek sutkowych może doprowadzić do wydzielania się oksytocyny, hormonu który wywołuje skurcze macicy, dlatego gdy nakładasz krem na piersi, rób to delikatnie.

Proponujemy zabiegi i kremy z serii Organic Series. Więcej informacji znajdziesz w dziale "zabiegi ujędrniające".


Rozstępy i wysuszenie skóry

Pojawiają się od 3 miesiąca ciąży, chociaż czasem są widoczne dopiero II trymestrze ciąży. Są spowodowane nagłym rozciąganiem się skóry, zwłaszcza przy szybkim tyciu. Aby im zapobiec, trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry. Pamiętaj też o zdrowiej diecie i regularnych ćwiczeniach.

Proponujemy zabiegi i kremy z serii Organic Series. Więcej informacji znajdziesz w dziale "zabiegi ujędrniające", oraz "endodermomasaż".

Żylaki i obrzęki

Nadmierne rozszerzenia żył, które mogą powodować pękania ścianek żył i owrzodzenia, są częstą przypadłością kobiet w ciąży. Bardzo trudno się je leczy, dlatego najlepiej im zapobiegać. Jeżeli masz skłonności do żylaków, miała je twoja mama, babcia lub siostra, dbaj zawczasu o żyły. Staraj się nie stać zbyt długo, odpoczywaj z nogami do góry, stosuj masaże.

Opuchnięte kostki, stopy i dłonie to typowa przypadłość ciężarnych. Zwłaszcza w III trymestrze organizm kobiety zatrzymuje wodę, co skutkuje takimi właśnie objawami. Dużo pij, najlepiej niegazowanej wody mineralnej (minimum 2 litry dziennie). Staraj się więcej odpoczywać z nogami w górze, zwłaszcza w gorące letnie dni, nie stój zbyt długo.

Więcej informacji znajdziesz w dziale "kinesiotaping", oraz "endodermomasaż".

Ból pleców

W okresie ciąży znacznie wzrasta obciążenie kręgosłupa, głównie w odcinku lędźwiowo – krzyżowym. Dziecko rośnie, a u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała - lędźwiowy odcinek nadmiernie wygina się do przodu, a przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się.

Więcej informacji znajdziesz w dziale "kinesiotaping", oraz "masaż".