Celluma - zaawansowana lampa medyczna
Światło lampy LED (Light Emitting Diode) to bezinwazyjny, całkowicie bezbolesny zabieg dostarczający energii komórkom skóry. Fototerapia LED poprawia funkcjonowanie komórek skóry oraz ich ukrwienie, przywracając jej młodzieńczy i wypoczęty wygląd.
Jak to działa?
Energia emitowana przez lampy LED wnika głęboko w skórę, dochodząc nawet do 50 mm, bez przegrzewania tkanek. Reakcje biologiczne i chemiczne, jakie zachodzą pod wpływem energii, prowadzą do wzrostu metabolizmu komórkowego, rozkładu melaniny oraz wydzielania tlenku azotu. Zabiegi mogą być wykonywane z użyciem światła niebieskiego, czerwonego lub mieszanego, w zależności od potrzeb skóry.
Leczenie światłem LED jest bezbolesne i zazwyczaj odczuwane jako bardzo przyjemne. Światło LED dużej mocy jest absorbowane przez komórki, które regenerują się, co poprawia stan naskórka i skóry właściwej. Zabieg trwa 30 minut na jeden obszar, a optymalne rezultaty osiąga się po 8-12 sesjach wykonywanych 3 razy w tygodniu. Już po pierwszym zabiegu można dostrzec pozytywne zmiany, takie jak wyrównany koloryt, gładsza i jędrniejsza skóra. Efekty są trwałe, choć zaleca się regularne powtarzanie kuracji, aby stymulować procesy regeneracji.
Działanie poszczególnych kolorów światła
Niebieskie światło (465 nm): Hamuje rozwój stanów zapalnych skóry, skracając czas ich leczenia. Jest skuteczne w leczeniu trądziku, niszcząc bakterie bez naruszania tkanek skóry. Światło to ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, minimalizuje trądzik, zmniejsza opuchliznę i dyskomfort po innych inwazyjnych zabiegach.
Czerwone światło (640 nm): Wnika do warstw skóry właściwej, wzmaga aktywność komórek, przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi. Jest skuteczne w przyspieszaniu gojenia ran, regeneracji skóry po zabiegach, redukcji zmarszczek i hiperpigmentacji. Stosuje się je także w leczeniu przerostowego zapalenia błony śluzowej nosa, usuwaniu brodawek oraz odnowie skóry po zabiegach laserowych i chirurgicznych.
Podczerwone światło (880 nm): Działa na najgłębsze warstwy skóry i tkanki, ma silne działanie przeciwbólowe. Pobudzenie przepływu krwi redukuje stany zapalne skóry, stawów i mięśni, przyspiesza gojenie ran i blizn, zmniejsza sztywność i przykurcze mięśni.
Fotomedycyna światłem LED poprawia zdrowie komórek, zmniejszając oznaki starzenia, łagodząc ból i eliminując trądzik. Doskonale sprawdza się w regeneracji skóry po zabiegach medycyny i chirurgii estetycznej, skracając czas gojenia tkanek i wspomagając osiągnięcie spektakularnych efektów.
Zaawansowana technologia urządzenia zapewnia synergiczne działanie trzech różnych długości fal w leczeniu różnych problemów skórnych i mięśniowych. Połączenie światła niebieskiego (465 nm), czerwonego (640 nm) oraz podczerwonego (880 nm) pozwala na szerokie wykorzystanie terapeutyczne. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować na każdy rodzaj skóry.
Certyfikacja medyczna CE oraz amerykańskie FDA gwarantują bezpieczeństwo, skuteczność i niezawodność urządzeń.
WSKAZANIA
- zmarszczki,
- usuwanie efektów fotostarzenia skóry,
- uczulenia,
- zaburzenia pigmentacji skóry,
- bielactwo,
- rozszerzone pory,
- zanieczyszczenia skóry,
- leczenie różnych odmian trądziku: młodzieńczego jak również wieku dojrzałego, trądziku różowatego i stanów ropnych mieszka włosowego,
- opryszczka
- łuszczyca,
- rogowacenie słoneczne,
- “sińce” pod oczami,
- depresja,
- szara, zmęczona skóra twarzy,rozszerzone naczynka krwionośne,
- blizny,
- rozstępy stare i nowe, białe lub czerwone,
- oparzenia,
- cellulit – leczenie miejscowe,
- wysuszona i wiotka skóra na ciele,
- zmiany barwnikowe na rękach
- rany – przyśpieszenie czasu gojenia,
- leczenie stanów zapalnych skóry,
- leczenie bólu – zlokalizowanego lub rozległego, poparzeniowego i reumatycznego,
- wypadanie włosów i wspomaganie ich odrastania, stymulacja skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz poprawy ich struktury.
PRZECIWWSKAZANIA
- uczulenie na światło,
- padaczka,
- porfiria,
- ciąża,
- nowotwory skóry,
- przyjmowanie leków/ ziół ulegających fotodegradacji,
- ostre stany zapalne skóry
- leczenie pochodnymi witaminy A.