Salon Venus

Endodermomasaż radialny

Endodermomasaż radialny (RDT) to nowoczesny zabieg, który w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczy z cellulitem.

Oprócz zabiegów terapeutycznych i estetycznych, masaż znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask.

 

 

endermomasaz

Zasada działania terapii RDT™
Połączenie niewielkiego podciśnienia i trzech obracających się kul pomaga w wytworzeniu kołowego ugięcia skóry.
Przewijanie skóry między trzema kulami z wykorzystaniem podciśnienia odblokowuje przepływ krwi i tlenu w obszarach dotkniętych cellulitem.

 

Działanie urządzenia jest odczuwalne już po pierwszym zabiegu: uczucie lekkości w części ciała poddanej zabiegowi. Dodatkowo skóra uzyskuje ładny, napięty wygląd oraz jest przyjemna i gładka w dotyku.
Zabiegi  ukierunkowane są na zwalczanie cellulitu i kształtowanie sylwetki, a także leczenie: blizn,  obrzęków, niewydolności żylnej,  a także bólów kręgosłupa oraz następstw urazów kości i stawów.

 

Zalety zabiegu:


•   brak konieczności noszenia specjalnych ubrań jak w endermologii
•   możliwość powstania niepożądanych efektów ubocznych (otarć, uszkodzeń) zredukowana do minimum
•   różnorodność dostępnych końcówek umożliwia terapię dużych i małych powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc
•   regulacja wielkości max i min podciśnienia sprawia, że możliwe jest przeprowadzenie zabiegów na pacjentach posiadających wrażliwą skórę.

 

Przygotowanie do zabiegu


Należy wypijać dziennie około 2 litry płynów, co wspomaga usuwanie toksyn i stymuluje naturalny drenaż limfatyczny.

 

Częstotliwość zabiegów endodermomasażu:


W początkowej fazie należy przeprowadzać zabiegi 2-3 razy w tygodniu. Zauważalne zmniejszanie cellulitu osiąga się po co najmniej 10 zabiegach. Liczba zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem i ogólnym stanem zdrowia. Po zlikwidowaniu cellulitu powinno się wykonywać 1 – 2 zabiegi miesięcznie w celu zapobiegania nawrotowi.

Cennik endodermomasaż