Salon Venus

Fale radiowe

Innowacyjny system fal radiowych oparty na rewolucyjnej technologii CP® (pojemnościowej), której główną zasadą jest zasada selektywnej elektrotermolizy.
 
Fale radiowe podgrzewają tkankę poprzez wytworzenie pola elektrycznego pomiędzy aplikatorem i elektrodą ciaoreferencyjną, co  zapewnia szybką zmianę biegunowości pola elektrycznego, i powoduje naprzemiennie przyciąganie i odpychanie elektronów i naładowanych jonów w skórze właściwej i tkance podskórnej.

W konsekwencji tego ruchu naturalna oporność tkanek (impedancja) powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie przemiany materii, zwiększenie napięcia mięśni, wycinka tkanki, i aktywację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

 

Prąd nie płynie przez naskórek, a co za tym idzie powierzchnia skóry nie jest narażona na ciepło, a zatem nie jest wymagane powierzchowne chłodzenia skóry.
Poprzez zastosowanie energii znacznie niższych niż w przypadku chłodzenia skóry otrzymujemy bardziej kontrolowane, bezpieczniejsze i szybsze osadzanie ciepła głęboko w tkance.

W związku z tym, że technologia CP® pozwala na bezbolesne i wysoce skuteczne zabiegi, które nie stwarzają ryzyka uszkodzenia pacjenta. Dlatego też IRF Prestige jest to doskonałe narzędzie wykorzystywane z powodzeniem w fizjoterapii, kosmetyce i medycynie estetycznej. Jest to nieablacyjna, praktycznie bezbolesna, bezpieczna i wysoce skuteczna alternatywa dla agresywnych zabiegów laserowych i chirurgicznych procedur.

Zalety Green IRF Prestige  w stosunku do innych urządzeń

•    brak przepływu prądu przez pacjenta
•    brak przepływu prądu – brak oporu kontaktowego
•    brak oporu kontaktowego – nie dochodzi do podgrzania powierzchni skóry
•    brak podgrzania powierzchni skóry – nie ma konieczności chłodzenia
•    mniejsza energia aplikowana dla tych samych efektów
•    mniejsza aplikowana energia – terapia szybsza, bezpieczniejsza i bardziej kontrolowana

Na podobnej zasadzie radiofrekwencji działa wiele urządzeń o różnych parametrach. Green IRF Prestige stanowi jednak rozwinięcie koncepcji technologicznej z założenia dającej doskonałe efekty przy nieco większej liczbie zabiegów, ale szerszym zastosowaniu i ryzyku powikłań bliskim zeru (nie występuje na przykład zanik tkanki tłuszczowej na twarzy przy likwidacji zmarszczek).

Cennik fale radiowe