Salon Venus

Fotoepilacja

Czas na fotoepilację! Czas na IPL!


Jeszcze kilka lat temu golenie, woskowanie i elektroliza były jedynymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. W roku 1990 pojawiły się pierwsze raporty dotyczące wykorzystania IPL w usuwaniu owłosienia, i właśnie od tego roku IPL stał się „Złotym Standardem” w usuwaniu owłosienia.


Fotoepilacja jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia, dodatkowo jest bezbolesny i trwa krótko.

fp-det-pazduha

Na wzrost włosów wpływają wiek człowieka, klimat, temperatura, stan zdrowia, czynniki chemiczne, uwarunkowania genetyczne oraz dieta (rodzaj odżywiania). Przez okres około sześciu lat włosy stale rosną, potem zatrzymują się, odpoczywają i w końcu wypadają. Gdy włosy wypadną to na ich miejscu pojawiają się nowe włosy. Jeśli włosy nie są zastąpione wtedy mamy do czynienia z łysieniem.

Fazy życia włosa:

ANAGEN (wzrostu) - aktywny wzrost włosa. Trwa od kilku miesięcy aż prawie do kilku lat. W tej fazie kształtowana jest budowa włosa, kolor, grubość. W fazie wzrostu znajduje się stale ok. 85% wszystkich włosów.


•  KATAGEN (zaniku) - okres, gdy włosy przestają już rosnąć. Okres ten trwa od około 2 do 4 tygodni. Podczas fazy zaniku mieszek włosowy kurczy się do około 1/6 swojej normalnej długości. Jego dolna część jest niszczona i brodawka włosa przygotowuje się do odpoczynku. W fazie zaniku znajduje się około 1% włosów.


•  TELOGEN (odpoczynku) - etap końcowy, który trwa 2-5 miesięcy. W tej fazie komórki przygotowują się już do wzrostu nowego włosa. Około 10-15 % włosów na głowie znajduje się w tej fazie w danym momencie. Po zakończeniu tej fazy zalążek włosa znajdujący się nad brodawką wchodzi w fazę anagen i zaczyna wytwarzać nowy włos i wypycha stary.


Uszkodzenie termiczne mieszka włosowego może zostać uzyskane tylko w fazie anagen (faza wzrostu). Ze względu na to, że każdy włos na ludzkim ciele przechodzi przez cykl wzrostu indywidualnie ,dlatego też liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie.