Salon Venus

IPL

IPL (Intense Pulse Light – intensywne źródło światła)


Green Flash Exclusive to renomowane urządzenie oparte na technologii światła, oferujące procedury zabiegowe – w zależności od długości fali światła:flesh_prest-model
-fotoepilację,
-fotoodmładzanie,
-terapię antytrądzikową,
-usuwanie przebarwień,
-zamykanie naczynek.

Terapia GREEN FLASH bazuje na zasadzie selektywnej fototermolizy.

Selektywna fototermoliza oznacza selektywną destrukcję termiczną tkanek za pomocą ciepła wytworzonego na skutek przyjęcia odpowiednio dużej energii świetlnej. Selektywność ta uzyskiwana jest przez odpowiednie dobranie długości fali światła do absorpcji chromoforów zawartych w tkankach.
 
Chromofory są to substancje składowe komórek, które wykazują zwiększoną absorpcję (pochłanialność) światła dla określonej długości fali.
Najważniejsze chromofory dla selektywnej fototermolizy to melanina, hemoglobina i porfiryny.
Chromofory absorbują (pochłaniają) energię świetlną, która potem zamieniana jest w energię cieplną, podnosząc temperaturę w wybranych tkankach do stopnia odpowiadającego koagulacji.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa:

Poprzez optymalizację parametrów: długości i czasu trwania impulsu, bazując na głębokości naszego celu, charakterystyce absorpcji i czasu relaksacji możemy w sposób selektywny zniszczyć nasz cel, bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Powierzchnia czynna głowicy:

Jednorazowo można naświetlić powierzchnię o wymiarach 5 x 2,5cm (tj. 12,5 cm2). Tak duża powierzchnia zapewnia sprawnie i szybko przeprowadzony zabieg (fotoepilacja już od 5 minut).

Zakresy długości fali:

od 310 do 510nm
od 550 do 1200nm
od 570 do 1200nm
od 630 do 1200nm

Cennik IPL