Salon Venus

Najczęściej zadawane pytania nt. biostymulacji

Czy to naprawdę działa?

Brytyjska firma ULTRATONE od ponad 40 lat rozwija technologię biostymulacji: pobudzania mięśni do intensywnej pracy za pomocą sygnałów elektrycznych. ULTRATONE, pracując z grupą wybitnych neurologów (przede wszystkim prof. Gertą Vrbovą z University College London), opracował zestaw 44 impulsów, z których każdy dopasowany jest do konkretnego problemu w naszym ciele, który ma zostać rozwiązany: poprawą krążenia krwi, miejscową redukcja cellulitu, oczyszczeniem organizmu z tłuszczu, budową masy mięśniowej czy stymulacją kolagenu w skórze. Właśnie wiedza firmy na temat kształtów sygnałów sprawia, że zabiegi biostymulacji ULTRATONE są tak niebywale skuteczne i przyjemne zarazem.

Jak będę się czuć podczas zabiegu?

Biostymulacja Ultratone dawać Ci będzie przyjemne doznania – wrażenia zbliżone do masażu i do odczuć podczas normalnych ćwiczeń fizycznych. Większości osób trudno uwierzyć, że coś tak przyjemnego może jednocześnie przynosić tak dobre i szybkie rezultaty!

Czy biostymulacja Ultratone jest bezpieczna?

Zabiegi biostymulacji Ultratone są całkowicie bezpieczne. Urządzenia, na których wykonywane są zabiegi Biostymulacji produkowane są w fabryce Ultratone w Ashford w Wielkiej Brytanii, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów biostymulacji są: ciąża, rozrusznik serca, padaczka, zdiagnozowany nowotwór, miejscowo – zakrzepy żylne lub zapalenie żył. W przypadkach, gdy istnieją przeciwwskazania do wykonywania normalnych ćwiczeń, gdy występują zaburzenia tkanki nerwowej, gdy występują świeże blizny lub otwarte rany, przy cukrzycy i stwardnieniu rozsianym – należy przed zabiegiem poinformować i skonsultować się z terapeutą.

Niedawno urodziłam dziecko. Czy biostymulacja Ultratone może pomóc mi w odzyskaniu dawnej figury?

Dzięki biostymulacji Ultratone będziesz mogła bardzo szybko wrócić do dawnej formy i figury sprzed ciąży. Wszystkie urządzenia Ultratone maja zaimplementowane specjalne programy dla kobiet po ciąży, koncentrujące się na obszarze mięśni brzucha i miednicy. Szczegółowych informacji udzieli Ci terapeuta obsługujący urządzenia Ultratone.

Mam ponad 50 lat, moje mięśnie utraciły już swoją jędrność. Czy zabiegi Ultratone mogą mi pomóc?

Tak. Wiek nie jest tu żadną barierą. Wręcz przeciwnie – ponieważ zabiegi Biostymulacji Ultratone nie obciążają stawów, ani wiązadeł mięśni mogą one być wręcz jedynym sposobem, w jaki osoby w podeszłym wieku mogą bezpiecznie aktywizować swoje mięśnie i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw z tym związanych – lepszego ukrwienia tkanek, poprawy krążenia krwi i limfy, lepszego samopoczucia.
 
Jak długo utrzymują się efekty?
 
Wykonując standardowe ćwiczenia fizyczne, zazwyczaj jesteśmy w stanie uruchomić i pobudzić do pracy około 50%-60% swoich włókien mięśniowych. Przy biostymulacji Ultratone pracuje 100% włókien mięśniowych. Tym samym efekty pracy mięśni powinny utrzymywać się 40%-50% dłużej, niż przy standardowych ćwiczeniach fizycznych. Oczywiście, zaprzestanie wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń doprowadzi z czasem do cofnięcia się uzyskanych pozytywnych rezultatów – tak samo jak stałoby się to przy zaprzestaniu normalnej aktywności i ćwiczeń fizycznych