Salon Venus

Przebarwienia i zamykanie naczynek

Wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych na twarzy ma wiele czynników. Pierwszym jego objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazje.
W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia - tzw. teleangiectatic  erythema.

Energia świetlna emitowana przez IPL zostaje pochłaniana przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi) i zamieniana na ciepło, co powoduje termiczną koagulację naczyń.
Terapia składa się z serii 5-6 zabiegów, wykonywanych 1 raz w tygodniu..

Zaburzenia barwnikowe skóry są problemem nie tylko kosmetycznym, ale również terapeutycznym. Zmiany zabarwienia skóry mogą być niewielkie lub zajmować rozległe powierzchnie skóry. Przede wszystkim nieładnie wyglądają, ale mogą także być objawem groźnych schorzeń.
Bardzo często przebarwienia powstają pod wpływem interakcji dwóch lub więcej czynników. Przeważnie jednym z nich jest promieniowanie słoneczne.
Podczas zabiegu IPL w sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia, oraz wszelkiego rodzaju drobne zmiany naczyniowe i pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Należy być przygotowanym na to, że przebarwienie bezpośrednio po zabiegu przybierze kolor „ciemnej czekolady”. Następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania, które będzie trwało około 2 tygodnie.

Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi powinno się wykonać serię 5-6 zabiegów w odstępach tygodniowych.
W trakcie trwania terapii nie należy się opalać oraz trzeba pamiętać o stosowaniu kremów  z wysokim filtrem SPF50 lub SPF30. Bardzo dobre efekty przynosi łączenie tego zabiegu z mikrodermabrazją.