Salon Venus

Terapia antytradzikowa

Trądzik jest choroba zapalną skóry wywołaną przez zmiany w mieszkach łojowo- włosowych. Nadmierne wydzielanie ropy z gruczołów w połączeniu z naturalnie występującymi martwymi komórkami skóry blokuje mieszki włosowe, co w konsekwencji prowadzi do zablokowania porów i do niekontrolowanego rozwoju (namnożenia się) bakterii  Propionibacterium.

Światło emitowane przez IPL niszczy szybko namnażające się bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych w trądziku. Terapia ta to idealne rozwiązanie dla osób mających na uwadze szereg objawów niepożądanych niszczących wątrobę i żołądek, jakie mają miejsce przy antybiotykoterapii. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały, że leczenie systemem IPL daje trzy razy szybsze efekty, niż w przypadku tradycyjnych metod.

Standardowa terapia polega na serii 5-8 zabiegów . Każdy zabieg wykonuje się 1 raz w tygodniu i trwa 15-20 minut. Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów.