Salon Venus

Zabiegi na dłonie

 1. Zabieg parafinowy na dłonie - idealny w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra dłoni jest narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, przez co staje się sucha i szorstka.

Parafina ma szerokie zastosowanie zarówno w celach leczniczych jak i kosmetycznych. Jej charakterystyczną cechą jest duża pojemność cieplna i małe przewodnictwo, co pozwala jej długo utrzymywać ciepło.

Parafina nie ma właściwości nawilżających, położona na skórę tworzy pewnego rodzaju filtr, który zatrzymuje wilgoć w skórze. Podczas zabiegów parafinowych ciepło wnika głęboko do tkanek, dzięki czemu krew szybciej krąży a pory skóry otwierają się co w efekcie przyczynia się do lepszego wchłaniania preparatów pielęgnacyjnych.

Przed zabiegiem zostaje wykonany peeling dłoni, w celu usunięcia martwego naskórka, zanurzamy dłonie w ciepłej parafinie, zabezpieczamy ciepłym okładem i pozwalamy działać składnikom aktywnym przed ok 20 min. 

Efekt to idealnie nawilżona, jędrna, elastyczna  i gładka w dotyku skóra.

Przeciwwskazania: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci, egzema

 

2. Chi Young Exclusive Hand Mask  - intensywna pielęgnacja szorstkiej i zniszczonej skóry dłoni.

Maska w formie rękawic nasączona bogactwem wysoce aktywnych składników roślinnych: olej z oliwek, olej sezamowy, olej jojoba, olej ze słonecznika, olej z krokosza barwierskiego, mocznik, masło shea, ekstrakt z rumianku, miód, limonka, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z portulaki, ekstrakt z avena sativa, ekstrakt z rozmarynu, witamina E, kolagen.

Ta kompozycja składników aktywnych wzmacnia funkcje ochronne naskórka, odbudowuje warstwę hydro-lipidową, oraz działa silnie nawilżająco. 

Już po 20 minutach stosowania maski skóra dłoni staje się gładka i aksamitna w dotyku, a jej koloryt wyrównany. Przy długotrwałym i systematycznym stosowaniu widoczna jest poprawa jędrności oraz elastyczności skóry dłoni.

 

3. Mezoterapia dłoni.

Procedura Micro Needling umożliwia efektywne, wielokierunkowe działanie, rewitalizujące skórę przez penetrację składników odżywczych mechaniczną techniką przenikalności przez skórę. 

Jej podstawowym celem  jest ujędrnienie, pobudzenie regeneracji skóry dłoni, intensywne odżywienie, nawilżenie, spowolnienie procesów starzenia.

Do zabiegu wykorzystujemy ampułki indywidualnie dobrane do rodzaju i natężenia problemów skórnych np. z kwasem hialuronowym ( efekt intensywnego nienawilżenia, ujędrnienia - poprzez pobudzenie syntezy kolagenu), z wit. C ( ochrona przed wolnymi rodnikami, rozjaśnienie skóry dłoni). Mikrouszkodzenia prowadzą do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny przez fibroblasty.  

Zabieg nie trwa długo, a ślady wkłucia bardzo szybko się goją, skóra pozostaje bardziej elastyczna i gładka.

Aby mezoterapia przyniosła pożądane efekty należy powtórzyć ją kilkakrotnie w odstępach 2-4 tygodniowych.

 

Cennik pielęgnacji paznokci