Salon Venus

F.A.Q. Epilfree

 

Pytanie: STOSOWAŁAM TERAPIĘ LASEROWĄ DO USUWANIA OWŁOSIENIA. CZY MOGĘ KONTYNUOWAĆ SYSTEMEM EPILFREE?

Tak! System Epilfree jest doskonałym uzupełnieniem terapii laserowej. Epilfree zadziała jesli nie zostały osiągnięte zadowalające rezultaty (np. po terapii laserowej zostały jasne włoski w danej partii ciała).

Pytanie: JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ ZABIEGI ZA POMOCĄ EPILFREE?

Zabiegi powinny być regularne i wykonywane co 3-6 tygodni, w zależności od fazy wzrostu włosa. Włos powinien mieć długość 2,5 - 5 mm, aby można go było usunąć wraz z cebulką. Nie ma przeciwwskazań do stosowania Epilfree częściej, jeśli istnieje taka indywidualna potrzeba.

Pytanie: KIEDY MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PIERWSZYCH EFEKTÓW?

Epilfree działa na włosy które są w fazie wzrostu (f. anagen). W zależności od indywidualnych uwrunkowań, np. hormonalnych, potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów.

Pytanie: CZY SĄ ZALECENIA DO KTÓRYCH MUSZĘ SIĘ STOSOWAĆ PRZED ZABIEGIEM EPILFREE?

Tak. Zalecane jest aby nie stosowac przed zabiegiem żadnych kremów, olejków i talków gdyz może to spowodowac zamknięcie porów.

Pytanie: CZY ISTNIEJĄ ZALECENIA PO ZABIEGU EPILFREE?

Tak. Nie należy brać prysznica i unikać nadmiernego pocenia się (np. aktywność fizyczna) przez 6 h po zabiegu. Polymer zabiezpieczający w skórze produkt Epilfree pozwala przez ten czas działać składnikom aktywnym w mieszkach włosowych.

Pytanie: CZY MOGĘ SIĘ OPALAĆ BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU?

Jak po każdej epilacji woskiem należy unikać słońca przez 24 h, aby dać skórze szansę na powrót do stanu przed woskowaniem. Po tym czasie nie ma żadnych przeciwwskazań.